sobota, 21 września 2013

Bądź piękna!

Nie ma kobiet brzydkich,
Są tylko kobiety zaniedbane...

     Tym znanym cytatem ikony stylu i piękna - Coco Chanel rozpoczynam najnowszy post. To właśnie jej postać zainspirowała mnie do takiego tematu. Postaram się udowodnić, że do osiągnięcia celu w cale nie trzeba wydać góry pieniędzy, ani mieć nadmiaru wolnego czasu. Podam kilka naprawdę prostych i sprawdzonych rad, które działają cuda.
     Na początek, uśmiechnij się. Banalne, prawda? Ale z uśmiechem na twarzy wyglądasz na piękniejszą. Coś w tym jest. Rób to tak często jak tylko potrafisz. Jeżeli do tego dodasz częste śmianie się, to drogę do piękna masz zapewnioną. Dlaczego? Podczas śmiechu uruchamiasz i wzmacniasz niemal wszystkie mięśnie twarzy. Dzięki temu twój owal twarzy nie zmieni tak bardzo kształtu w procesie starzenia się (inwestycja na przyszłość). Poza tym podczas intensywnego napadu śmiechu możesz spalić 120 kalorii w ciągu 10 min. Taka wiedza przyda się na pewno niejednej z nas :) .
     Po drugie choć odrobinę zadbaj o siebie. Pielęgnacja twojej twarzy, ciała i włosów na pewno zaowocuje. To wcale nie wymaga dużo czasu, tylko po prostu zmiany nawyków. Np. przy myciu twarzy zrezygnuj z mydła na rzecz odpowiedniego żelu lub pianki. Nie zapomnij o odpowiednim nawilżaniu. Krem lub balsam to podstawa, szczególnie kiedy masz twardą wodę.
     Pamiętaj, że moda na pewne rzeczy szybko przemija. Jeśli w tym roku kupisz w sieciówkach tuzin  bardzo modnych bluzek pamiętaj, że w przyszłym roku mogą wyjść z obiegu. To nie ma znaczenia, o ile jesteś w stanie ślepo podążać za modą i kilka szaf pełnych ciuchów cię nie przeraża. Ja jednak radziłabym stawiać na klasykę. Tego typu ubiór nigdy nie wychodzi z mody, zawsze podąża gdzieś obok niej. Moda przemija, styl pozostaje. To znowu Chanel, bohaterka dzisiejszego posta. Znajdź swój styl i się go trzymaj, bo to naprawdę jest wykładnikiem szyku.
     Po czwarte zwróć uwagę na to, że piękno to nie tylko uroda. Rozwijaj się też duchowo i psychicznie. Czytaj poezję, powieści. Może warto dowiedzieć się, co zawiera Biblia? Współcześnie kobieta powinna być oczytana i obyta w tym co się dzieje na świecie. Nie zapominaj też o dobrym wychowaniu. To dodaje uroku każdej z nas. Naprawdę nic się nie stanie jeśli dasz mężczyźnie za siebie zapłacić, czy przepuścić się w drzwiach. Ja osobiście czuję się wtedy po prostu kobietą i to jest piękne.
     I po ostatnie, miej dystans do siebie. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś także w kwestii ubioru. Uwierz, że jesteś piękna i nie dąż do jakiegoś wyimaginowanego ideału. On nie istnieje, ale za to jesteś ty, wspaniała i potrafiąca sobie radzić w każdej sytuacji. Nie masz naprawdę powodów do kompleksów, bo piękno jest w tobie, musisz je tylko wydobyć.
     Mam nadzieję, że moje rady chociaż trochę się na coś przydały. Pozdrawiam, miłego wieczoru.

2 komentarze:

 1. Zgadzam się z tobą całkowicie,dwa rzędy białych zębów pokazywane przy szczerym uśmiechu, to najpiękniejsza ozdoba kobiety. Trzeba się uśmiechać ile się da. Niewiele trzeba, kilka prostych rad, a efekt na pewno będzie widoczny;)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja, Jak mówił Makuszyński
   "Uśmiech to pół pocałunku, "
   pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...