poniedziałek, 10 marca 2014

Napraw swoje życie

Jak  powszechnie wiadomo, rozpoczął się Wielki Post. Dla mnie zawsze to jest czas renowacji i odnowienia duchowego. Namawiam was to podobnej praktyki, gdyż poczujecie się jak nowo narodzone. Mi osobiście Święta Wielkanocne kojarzyły się zawsze z wiosennymi porządkami, nie tylko w domu, ale też przede wszystkim w życiu. Niedawno zaczął się Nowy Rok - czas, w którym większość ludzi chce zacząć od nowa swoje życie, rozprawić się z nałogami i wadami, nauczyć nowych rzeczy. Jednak cały rok jest czasem na tyle długim, że bardzo łatwo jest odkładać to wszystko na następny dzień i w efekcie większość naszych postanowień jest niezrealizowanych.Wielki Post to jednak tylko 40 dni. Warto zrobić chociaż jeden krok ku temu, aby nasze życie było lepsze.
Np. od dzisiaj do samej Wielkanocy nie palę/nie piję alkoholu/ nie jem słodyczy/ograniczam telewizję/ odwiedzam swoją babcię/robię inny dobry uczynek (niepotrzebne skreślić). Można też codziennie odmówić jakąś krótką modlitwę, zrobić rachunek sumienia, iść na Mszę Św. Pomysłów jest co niemiara i tylko od ciebie zależy, który wprowadzisz w życie. Czasem wystarczy, że przestaniesz się kłócić z rodzeństwem, pogodzisz się z kimś lub podasz pomocną dłoń.

Pamiętaj, że prócz ciała masz też duszę :). Czasami jest zaniedbana, schorowana, po prostu zapominamy o jej istnieniu.  Chciałam na ten specjalny czas (i nie tylko) polecić wam specjalne lekarstwa duchowe. Można je kupić w sklepie Wydawnictwa św. Stanisława BM. Codzienne stosowanie jest zbawienne (dosłownie) w skutkach.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...