środa, 5 marca 2014

W Dzień Kobiet dajcie facetom żyć!!!

Tak wiem, kolejna zmiana szaty graficznej. Szukam ideału. Jak wam się podoba???

Wiecie co? Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet.  Nie wiem jak wy, ale ja świętuję. Tym bardziej, że to sobota, a dzień wolny aż się prosi, żeby go wykorzystać. I nie wcale nie chodzi mi o czekanie na kwiatka / czekoladki / kolację / kino (niepotrzebne skreślić). Dla tych z was, które jednak czekają na jakąś roślinkę daję zdjęcia.

Ja proponuję jednak nieco inne podejście do tego tematu. Rozumiem, chcecie być doceniane, ale jeśli ten jedyny zapomni, to przecież nie koniec świata. Nie ma powodu, aby robić z tego awanturę i psuć sobie taki wspaniały dzień, skoro można wykorzystać go zupełnie inaczej. Przedstawię wam kilka pomysłów wiążących się z tym, co ja uznaję za prawdziwą kobiecość. Ale bez owijania w bawełnę, ma być radośnie, z uśmiechem i poczuciem dobrze spędzonego dnia. Pomysły na (nie)codzienny Dzień Kobiet:
 1. Ubierz sukienkę lub spódnicę
  Moim zdaniem nie ma bardziej kobiecego ubioru. Proszę, tylko nie stosujcie argumentu Nie mam w co się ubrać, na pewno znajdziecie coś w odmętach waszych szaf. Wiem, bo sama ostatnio poszłam na ciuchowe poszukiwania do własnej szafy. Zbijam następny argument: tak, sukienki pasują do glanów. Naprawdę możecie to zrobić chociaż raz do roku, na pewno nie zaszkodzi.
 2. Uśmiechaj się
  W końcu to twoje święto. Witaj z promiennym uśmiechem każdego. Zobaczysz, że humor poprawi się zarówno tobie, jak i innym. To nic nie kosztuje, a maksymalnie upiększa kobietę. O tym z resztą już wspominałam kiedyś.
 3. Zrób sobie dzień drobnych przyjemności
  Ale inaczej niż zwykle. Może zakupisz tomik poezji w księgarni. Na przykład autora, którego kompletnie nie znasz. Albo zajrzyj do Biblii, szczególnie polecane: Księga Judyty i Pieśni nad Pieśniami. Zamiast iść na kawę do cukierni zajrzyj w sieć jak robi się jakiś ciekawy specjał. A może upieczesz coś nowego. W internecie jest mnóstwo prostych przepisów na szybkie desery.
  Oczywiście, jeśli na co dzień lubisz być w kuchni, to wybierz się do jakiegoś klimatycznego miejsca, ale innego niż zwykle. Podkreśl odświętny charakter dnia inicjując zmiany w swoim życiu. 
 4. Nawiąż kontakt z innymi kobietami
  Jestem pewna, że masz jakąś koleżankę, przyjaciółkę, kuzynkę, z którą dawno nie miałaś kontaktu. W dobie powszechnego internetu i wszechobecnej komunikacji jest to zjawisko powszechne. Może warto zadzwonić do mamy, żeby spytać się, co u niej się dzieje. Umów się na kawę, herbatę, ciastko lub po prostu babskie pogaduchy z kimś, kogo dawno nie widziałaś na oczy. Baw się przy tym dobrze, kobieco i oczywiście namów tą osobę do założenia sukienki :).
 5. Zrealizuj swój jeden szalony pomysł
  Obojętnie co, wybór należy do ciebie! Chcesz przeprowadzić jakiś eksperyment kulinarny, społeczny, czy zrobić cokolwiek, co wyda ci się chociaż odrobinę szalone - po prostu to zrób. I nie zapomnij napisać, co ci w duszy gra. 
Na koniec dla tych niepocieszonych, bo brak męskich życzeń itp. itd. itp. specjalna piosenka :
Pozdrawiam i czujcie się Piękne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...