wtorek, 26 sierpnia 2014

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?


Dla większości uczniów wakacje mają się już ku końcowi. Mi pozostał jeszcze miesiąc, ale niestety teraz bardziej nastawiania się i przygotowywania do nowego etapu w życiu niż leniuchowania. Na pewno jeszcze o tym napiszę. Jednak teraz jako osoba, która skończyła szkołę powiem trochę o motywacji do nauki języka angielskiego. Ponoć można podobnie napisać o niemieckim, ale do mnie to nie przemawia. 

Od początku. Gdy pierwszego września przekraczasz szkolne mury, twoja głowa jest pełna obietnic. "W końcu wezmę się do nauki! Przyłożę się do języków obcych! Będę odrabiać prace domowe itp. itd." Te deklaracje są piękne i wspaniałe. Co z tego, skoro po miesiącu pozostaje po nich mgliste wspomnienie. Zamiast tego czujesz, że to nie jest to czego byś chciała i po prostu marnujesz się w tej szkole. Przecież mogłabyś zająć się wtedy czymś zupełnie innym. To są oznaki braku motywacji.

Zacznę od tego, co wszyscy i tak wiedzą. Angielski jest najbardziej rozpowszechnionym językiem świata. Moim zdaniem to absolutna podstawa, jeśli chodzi o języki obce. W końcu dogadasz się nie tylko w Europie ale i na całym świecie. To z pewnością otwiera drzwi do podróżowania. A teraz trochę statystyki:

 • językiem angielskim posługuje się prawie 2 miliardy ludzi i ta liczba ciągle rośnie
 • w Polsce jest to najchętniej uczony język obcy, posługuje się nim ponad 31% Polaków w wieku 15-34 lata
 • większość filmów i interesujących opracowań naukowych i popularnonaukowych (również w internecie) jest w języku angielskim
Mimo dużej ilości czasów gramatyka języka angielskiego nie jest skomplikowana. Bez większego problemu można posługiwać się językiem znając podstawy. Jednak bez słownictwa ani rusz. To ono pozwala ci się wysłowić i zrozumieć sens wypowiedzi. Z własnego doświadczenia szczerze polecam książkę Wordbuilder osobom które chcą rozszerzyć słownictwo o wiele przydatnych wyrażeń. Niestety nie nadaje się ona dla zupełnie początkujących.

Gdy posługujesz się językiem angielskim, to otwiera się przed tobą zupełnie nowa część internetu, książek, filmów. Już nie musisz być skazana na łaskę lepszego lub gorszego tłumacza. Masz dostęp do zupełnie odrębnej kopalni wiedzy. Niektórych informacji na próżno szukać po polsku za darmo. Natomiast w języku Szekspira jak najbardziej. Ja aktualnie przerabiam darmowy kurs z C++ po angielsku i stwierdzam, że rozumiem go lepiej niż po naszemu. Możliwości jest wiele.

Przede wszystkim przestaje dzielić cię bariera językowa. Nowe znajomości, ludzie z całego świata. Czy to nie tak miał wyglądać internet w swoim pierwotnym zamierzeniu? Masz szansę większą niż kiedykolwiek poznawać, dyskutować, bawić się z ludźmi z całego świata. Potrzeba trochę twojego wysiłku.


5 komentarzy:

 1. Ja uwielbiam uczyć się języka angielskiego,bo swoją przyszłość wiąże z zamieszkaniem w Wielkiej Brytanii,więc staram się opanować ten język w stu procentach.Teraz od września zamiast niemieckiego,który już znam wybrałam hiszpański,zobaczymy co z tego wyjdzie :))
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie : http://monica98blog.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz racje warto się uczyć angielskiego ! Ja osobiście bardzo lubie się uczyć tego języka ! :)
  http://iggynaturalblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlatego cały sierpień chodzę na intensywny kurs tego języka ;)
  A i tak wolę rozmawiać po niemiecku. Serio :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Angielski do głowy mi jakoś nigdy specjalnie do głowy nie wchodził, więc w szkole, owszem...uczyłam się go, ale na zasadzie naucz, zalicz, zapomnij. Teraz żałuję. Najlepiej uczyć się języka w praktyce. Interpals jest całkiem przydatne :)
  Ps. Fajnie, że wróciłaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, planuję całą serię tego typu wpisów
   Dzięki za wsparcie

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...