sobota, 30 sierpnia 2014

Możesz osiągnąć wszystko


Co prawda dopiero jak przestaniesz oglądać się na innych, ale o tym później. To nic, że tak naprawdę nie jesteś geniuszem, który umie wszystko. Co z tego, że twoje hobby jest zupełnie niepopularne, a w przyszłości chcesz się zajmować czymś, co wymaga dużego wysiłku. Możesz to wszytko osiągnąć, chociaż nie bez odpowiedniego nakładu pracy. 


Dlaczego warto wyznaczać sobie wyzwania?

Bo to daje naszemu życiu sens. Nie ma nic lepszego niż uparte dążenie do czegoś. To w takich momentach ujawnia się nasz słomiany zapał, słabości i to czy jesteśmy w stanie przekroczyć swoje możliwości. Koniec z chodzeniem na łatwiznę. Przykładowo chcesz się nauczyć języka rosyjskiego ( ja chcę!). Kupujesz odpowiedni podręcznik lub rozglądasz się za kursem w sieci i już po kilku dniach widzisz postępy. Po prostu od zera do bohatera. Nawet nie wiesz jaka będzie satysfakcja z osiągniętego celu.

Wybierz swój cel

Pamiętaj, żeby nie porywać się z motyką na słońce. Duże wyzwania dziel na etapy i koniecznie wyznaczaj sobie termin realizacji. To motywuje do samokontroli i pilniejszej nauki. Pomyśl czym chciałabyś się zajmować. Chcesz napisać książkę, to na razie pisz jakieś miniatury do szuflady. Chcesz zostać programistą? Pisz jakieś drobne aplikacje. Dużo czytaj, to poszerza horyzonty. Ale niekoniecznie wszystko, co wpadnie ci w ręce. Nie każda pozycja jest warta polecenia.


Weź się do roboty

Już dzisiaj, teraz. Nie czekaj do poniedziałku, do nowego roku, do kolejnego miesiąca. W ten sposób możesz nigdy nie zacząć spełniać swoich marzeń. Wszystko tak naprawdę wymaga pracy i nakładów siły. Niech słodki świat telewizji nie zwiedzie cię, że jest inaczej. To do niczego cię nie zaprowadzi, jeśli będziesz siedzieć z założonymi rękami. Zapewne jeśli to czytasz to masz przed sobą jeszcze trochę edukacji. Wykorzystaj ten czas, dowiaduj się tego, co cię naprawdę interesuje. Rozszerzaj swoją wiedzę sam. 

Nie oglądaj się na innych, na ich osądy i dygresje. Możesz osiągnąć wszystko, jeżeli tylko tego chcesz. Twój rozwój jest w twoich rękach. Baw się dobrze przy tym i niech twoje cele przyświecają ci w chwilach załamania. Pozdrawiam i znikam do mojego rosyjskiego


3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...